Almanya turistik vize

Almanya turistik vize :

Değerli ziyaretçilerimiz, web sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Alman turist vizesi başvuru belgeleri değişebilir ve ek belgeler gerekebilir. Konsolosluklar tarafından istenen 2020 Alman turist vizesi için güncel evrak listesine erişmek için lütfen temsilcilerimizle iletişime geçin.

Almanya Turistik Vize Başvurusu

Vize türleri, Schengen üye devletlerinden Almanya’ya seyahat etmek için başvuran kişilerin seyahat amaçlarına ve mesleki durumuna göre farklılık göstermektedir. Bordo pasaport sahibi, 90 güne kadar bir süre için Almanya’ya turistik amaçlı seyahat edecektir. Vatandaşların Schengen vizesi almaları ve Alman turist vizesi için başvurmaları gerekir. Yeşil, gri veya siyah pasaport (diplomatik, hizmet veya özel pasaport) sahipleri 180 gün içinde 90 güne kadar vizesiz seyahat edebilirler.

Almanya’daki turist vizesi türüne kısa süreli Schengen C vizesi de denir. Bazı istisnai durumlar haricinde, başvuru sahipleri doğrudan Alman konsolosluklarından vize başvurusu yapamazlar. Alman Schengen vize başvuruları, konsolosluk lisanslı aracı kurumlar ve danışmanlık firmaları aracılığıyla alınmaktadır. Almanya’da kısa süreli vize başvurularınızı bizim aracılığımız ile yapabilirsiniz.

Almanya’ya turist vizesi talep etmek için Vizata group danışmanlarımızla iletişime geçebilir ve size gönderecekleri gerekli belgelerin listesini hazırlamaya başlayabilirsiniz. Evraklarınızı iş gereksinimleri ve vize uyumluluğuna göre eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlamanız çok önemlidir. Sağlayacağınız belgelere uçuş ve otel rezervasyonları eklenmelidir. Ayrıca henüz yapmadıysanız, 25 Eylül 2014 tarihinde yürürlüğe giren biyometrik ve parmak izi verilerinizi Uygulama Merkezini bizzat ziyaret ederek kayıt ettirmelisiniz. Vizata group tüm bu aşamalarda size eşlik eder ve süreci kolayca tamamlamanıza yardımcı olur.

Alman turist vizesi başvurusu sırasında vizeden çıkış kararı tamamen Alman konsolosluğuna bağlıdır. Konsolosluk, gerektiğinde ek belge talep edebilir veya belgelerin hazırlanmasını isteyebilir. Alman turist vizesi ücreti 2020’de 80 €’dur. Alman vizesinin reddedilmesi durumunda ödenen vize işlem ücreti iade edilemez. Turist vizesi başvuru süreci ortalama 3 ila 15 iş günü ile sonuçlanmaktadır. Yabancı pasaport hamilleri için işlem süreleri bu süreye dâhil olmamakla birlikte Konsolosluk için resmi tatilleri ve başvuru süreci için ek değerlendirme sürelerini içermez.

Almanya Turistik Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Değerli ziyaretçilerimiz, vize başvuruları için beyan edeceğiniz evraklarınızın güncel tarihli olduğundan emin olunuz!

 • Pasaport (Almanya seyahatinizin dönüş tarihi sonrası en az 3 ay geçerli olmalı)
 • 2 adet biyometrik yeni fotoğraf(3,5 x 4,5 cm ölçülerinde, beyaz fon üzeri)
 • Ek gelir belgeleri (Kira sözleşmesi, tapu, araç ruhsatı fotokopileri varsa)
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Aile ve adres bilgileri içeren / Evli kadınlar kızlık soyadlarını içeren belgelerini de temin etmeyi unutmamalıdır.)
 • Kimlik ön ve arka yüz fotokopisi
 • Kişi yabancı uyruklu ise: En az 6 ay geçerli T.C. ikamet izni ve çalışma izni fotokopisi
 • Almanya Schengen vize başvuru formu: Vize başvuru formunuzu eksiksiz bir şekilde doldurarak ıslak imzalı olacak şekilde beyan ediniz. Başvuru formunda ”Schengen alanına ön gördüğünüz giriş tarihi” bölümüne yazılacak tarihler vizenizin başlangıç tarihini oluşturmaktadır. Lütfen bu bölümü dikkatli bir şekilde doldurunuz.
 • Seyahat Sağlık Sigortası – Orjinal belge: 30.000 € teminatlı uluslararası geçerli poliçe seyahat tarihinizden bir gün önce başlayıp bir gün sonra sona ermelidir. Uluslararası geçerli seyahat sağlık sigorta poliçelerinizi kurumumuzdan temin edebilirsiniz. Sigorta işlemleriniz için çağrı merkezimizi arayın. 
 • Otel ve uçak bileti ön rezervasyonları: Satın alımı yapılmış otel ve uçak bileti konusunda kurumumuzun bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Başvuru öncesinde herhangi bir ön rezervasyon yapmanız durumunda temsilcilerimizi bilgilendirmenizi rica ederiz. Lütfen vize başvuru işlemleriniz sonuçlanmadan satın alma işlemlerinde bulunmayınız.
 • Güncel banka hesap dökümü: Son 3 aylık, en az 4.000 TL bakiyesi olan, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile birlikte temin edilmiş. Aile fertlerine sponsor olacak kişilerin banka hesap özetinde sponsor olacağı her kişi için ek olarak 4.000 TL bakiye daha bulundurması gerekecektir. Her bir başvuru sahibi için bulunması gereken minimum tutar 4.000 TL’dir.
 • Kişi serbest meslek sahibi veya bir şirkete danışmanlık hizmeti veriyorsa noter onaylı iş sözleşmesi (Orjinal belge sunulmalı)

Kişi Şirket Çalışanı İse

 • Güncel tarihli şirket evrakları: Orjinal faaliyet belgesi, sicil gazete, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri
 • SGK işe giriş bildirgesi ve SGK 4A detaylı hizmet dökümü (e-devlet şifrenizle temin edebilirsiniz)
 • Maaş bordroları (Son 3 aylık, ıslak imza ve kaşeli)
 • Şirket yazısı – Orjinal belge: Şirket yetkilisi tarafından konsolosluğa hitaben yazılacak dilekçede başvuru sahibinin bu iş yerinde çalıştığı ve izinli olduğu tarihler belirtilmelidir. Belge, şirketin antetli kağıdına kaşe ve ıslak imzalı olarak temin edilmelidir.

Kişi Şirket Sahibi/Ortakları İse

 • Güncel tarihli şirket evrakları:Şirketin bağlı bulunduğu Ticaret Odası’ndan alınmış orjinal faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri
 • SGK / Bağ-Kur 4 B detaylı hizmet dökümü (e-devlet şifrenizle temin edebilirsiniz.)

Kişi Devlet Memuru İse

 • Çalışma belgesi – Orjinal belge: Bağlı bulunulan kurumdan alınmış mühür ve ıslak imzalı orjinal belge
 • Görev kimlik kartı ön ve arka yüz fotokopisi 
 • Maaş bordroları: Maaşınızın yatmakta olduğu bankadan alınmış son 3 aylık kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile birlikte temin edilmiş döküm
 • Resmi izin yazısı – Orjinal belge: Bağlı bulunulan kurumdan alınmış mühür ve ıslak imzalı belge 

Kişi Öğrenci İse

 • Öğrenci belgesi (Güncel tarihli, orjinal belge)
 • Yeni mezun başvuru sahipleri için diploma fotokopisi 
 • Orjinal muvafakatname belgesi: 18 yaşından küçük başvuru sahipleri için, anne ve baba tarafından imzalanmış noter onaylı orjinal belge

Kişi Ev Hanımı İse

Banka hesap özeti (Son 3 aylık hesap hareketliliğini içeren en az 4.000 TL bakiyesi olan banka tarafından kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri ile birlikte temin edilmiş)

Alman turist vizesi başvuru sürecini, Almanya’ya seyahat tarihinden en az 4 hafta önce başlattığınızdan emin olun. Schengen vizelerine başvurmak için maksimum süre 90 gündür. Yolcularımızın seyahatleri iki haftadan kısa süren vizelerinin seyahat tarihleriyle eşleşmeyebileceğini hatırlatırız.

Lütfen acil vize taleplerinizi yetkililerimize bildirin.

İstanbul’daki (Marmara Bölgesi) Alman Başkonsolosluğunun yetki alanına girmeyen il ve bölgelerde ikamet eden vize başvuruları için başvuru değerlendirme süreleri, tahmini fesih sürelerinin daha uzun sürelerine karşılık gelebilir. Bununla birlikte, başvuru sahibi, çalışma alanına bakılmaksızın en yakın Almanya vize başvuru merkezine Alman turist vizesi için başvuruda bulunabilir.

Alman turist vizesi başvuru sürecini Almanya’ya seyahat tarihinden en az 4 hafta önce başlattığınızdan emin olun. Schengen vizelerine başvurmak için maksimum süre 90 gündür. Seyahatleri iki haftadan az olan yolcuların vizelerinin seyahat tarihleriyle eşleşmeyebileceğini hatırlatırız.

Lütfen acil vize taleplerinizi yetkililerimize bildirin.

İstanbul’daki (Marmara Bölgesi) Alman Başkonsolosluğunun yetki alanı dışında kalan il ve bölgelerde ikamet eden vize başvuruları için başvuru değerlendirme süreleri, tahmini sona erme sürelerinden daha uzun sürelere karşılık gelebilir. Bununla birlikte, başvuru sahibi, çalışma alanına bakılmaksızın en yakın Alman vize başvuru merkezine Alman turist vizesi için başvurabilir.

Vize Başvuru Formu

2 adet biyometrik fotoğraf (3,5 x 4,5 cm ölçülerinde, beyaz fon üzeri)

Pasaport (Almanya seyahatinizin dönüş tarihi sonrası en az 3 ay geçerli olmalı)

Ek gelir belgeleri (Kira sözleşmesi, tapu, araç ruhsatı fotokopileri varsa)

Almanya Turistik Schengen Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Almanya turistik Schengen vize kısa süreli bir vize kategorisidir. Başvuru sahibine maksimum 90 gün konaklama izni verir. Başvuru sahibinin ilk Schengen vize başvurusu ise ilk aşamada 90 gün konaklamalı Schengen vize onayı alması istisnai durumlar dışında söz konusu değildir. Schengen vizesi başvuru sahibinin seyahat geçmişine ve vizelerini doğru kullanıp kullanmama oranına göre kademe kademe artarak verilecektir. Uzun süreli Almanya Schengen vizesi almak isteyen yolcularımız, neden uzun süreli vize talep ettiklerini yazılı olarak belirtmelidir.
 • Yukarıda belirtilen evraklar vize başvurularınız için talep edilen asgari vize başvuru evraklarıdır. Konsolosluk vize bölümünce durumunuza bağlı olarak yeni evraklar talep edilebilir. Bazı evraklarınızın orijinal hali veya daha önceden beyan edilen evrakların yeniden beyan edilmesi talep edilebilir. Bu ve benzeri durumlarda söz konusu evrakların talep edildiği şekilde yeniden beyan edilmesi zorunludur. 
 • Almanya vize başvurularınız için beyan edeceğiniz evrakların güncel tarihli olması gerekliliğini ve evrakların sahip olması gereken özellikleri eksiksiz bir şekilde bulundurmasına özen gösteriniz. Vize uyum koşullarını bulundurmayan evraklarla yapılan başvurularınızın kabul edilmeyeceğini hatırlatırız.
 • Almanya turistik vize başvuruları için evraklarınızı eksiksiz bir şekilde hazırlamış olmanız vize başvurunuzun olumlu sonuçlanacağı konusunda garanti oluşturmaz. Vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar tamamen Almanya Konsolosluğu’nun inisiyatifi altında olacaktır. Yine tarafınıza verilecek vize süreleri konsolosluk tarafından belirlenmektedir.
 • Almanya vize başvurusu ret ile sonuçlanmış kişiler için ücret iadesi bulunmamaktadır. Konsolosluk harçları peşin olarak ödenirken vize reddi halinde başvuru sahiplerine ücret iadesi yapılmamaktadır.
 • Almanya vize başvuru işlemleriniz için lütfen otel ve uçak bileti satın alımı yapmayınız. Konsolosluk vize bölümünce otel ve uçak bileti ön rezervasyonları kabul edilmektedir. Satın alınmış otel ve uçak bileti ile yapılacak vize başvurularınızın sonuçları hakkında kurumumuzun herhangi bir sorumluluğu bulunmaz.
 • Almanya vize başvuruları sırasında birden daha fazla kişi ile seyahat edilecek ve seyahat edilecek diğer aile fertlerinin seyahat masraflarını tek bir kişi karşılayacak olması halinde; banka bilgilerinde bulunan kullanılabilir bakiye limitinin yukarıda belirtilen limitten fazla olmasına dikkat edilmelidir. Almanya vize başvuruları için kullanılan banka bilgisinde seyahat edecek tüm başvuru sahiplerini finanse edecek limitte bakiye olmasına özen gösterilmelidir.
vizata group almanya vizesi