Green Card - Amerika 'da Doğum Yoluyla Vatandaşlık - Amerika'da Doğum

Amerika’da Doğum Yoluyla Vatandaşlık

Amerika’da Doğum Yoluyla Vatandaşlık :Amerika’da doğumun vatandaşlığı sahip olarak, çifte vatandaşlık statüsüne ulaşmanızı sağlar. Amerika’da vatandaşlık, doğum yoluyla ile alınabilmektedir. Bu birçok farklı anne adayı, Amerika’da çocuğunu dünyaya getirmek istemektedir. Amerika’da doğum yoluyla vatandaşlık hakkında, kafanızda bir çok soru olabilir. Nereden başlayacağınıza dair, kafanızda soru işareti yer alıyor olabilir. Daha önce Amerika’ya hiç gitmedin bu konuda herhangi bir sahip başka sahip, bu durumda önerimiz, bir danışmanlık şirketi ile çalışmanız olacaktır. Vizata group, olarak biz tüm bu süreçte yanınızda yer almaktan mutluluk duyarız.

Amerika’da Doğum

Amerika’da dogum gezisi, Amerika’da gönüllülük hakkında kafada çeşitli olabilir. Bu sorulardan en önemlisi de, Amerika’da nasıl doğum yapabilirim? sorusudur. Amerika’da doğum yapmak için gerekli olması gereken. Bu aşağıda yerlere verilmiştir. Amerika’da doğum yapmak için gerekli gerekli:

 • Öncelikle, sağlıklı bir hamilelik süreci geçiriyor olmanız önemlidir. 
 • Herhangi bir sağlık sorununuzun olmadığını, hamilelik süreciniz olağan seyrinde ilerlediğine ve seyahat etmek için herhangi bir engeliniz olmadığına dair, hamileliğinizin 31. ve 34. hafta aralığında, Türkiye’deki doktorunuzdan bir sağlık raporu almalısınız. 
 • Alkol, sigara, uyuşturucu gibi bağımlılıklara sahip olmamalısınız.
 • Hamileliğinizin en geç 6. ayında, vize işlemlerinizi başlatmış olmanız ve minimum 6 aylık vizenizi almış olmanız gerekmektedir. Hamileliğinizin 35. haftasından sonrasında uçuş yapamazsınız. Bu nedenle vize işlemlerinin de uzayabileceğini düşünerek, başvurunuzu Amerika’ya gideceğiniz tarihten en 1 ay öncesinden, vize işlemlerinizi yapmanız gerekmektedir. 

Amerika’da Doğum Süreci

Her şey planladığınız gibi gitti ve Amerika’dasınız Amerika’da dogum süreci şu şekilde gelişmekte:

 • Amerika’ya vardıktan sonra, doğumla ilgili doktorla Türkiye’deki gibi her hafta görüşemezsiniz. Bu süreç içerisinde, doktorla sadece 2 kere görüşmeniz gerekmektedir. 
 • Amerika’ya mutlaka, Türkiye’de yaptırmış olduğunuz test sonuçları ile gitmeniz gerekmektedir. 
 • Sonra doktorunuz ile birlikte doğum türünü seçebilirsiniz. Amerika’da normal doğum ile sezaryen doğum arasında fiyat farkı bulunmaktadır. 
 • Doğum için anestezi yöntemini seçebilirsiniz. 

Amerika ‘da Doğum Yapmak 

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Amerika’da vatandaşlık almak için, sadece Amerika’da doğmuş olmak şartı aranmaktadır. Alınan vatandaşlık bebeğinizin hayatı boyunca sonsuz olacaktır. Tüm bu süreçlerden sonra, bebeğiniz Amerika vatandaşı olacaktır.

Amerika’da doğum yapmak isteyen anne adaylarının, uzun bir araştırma yapılması gerekiyor. Amerika’da sizi nelerin beklediği, vize, Amerika’da hastane ve doktor seçimi gibi bir sürü kafasını karıştırıyor olabilir. Peki Amerika’da doğum yapmak isteyen anne adaylarının olması gereken hususlar nelerdir? Teşekkür bu cevabını bulabilirsiniz.

 • Öncelikle, Amerika ‘da doğum yapmayı düşünüyorsanız, hastane seçimini yapmanız gerekmektedir. Hastane seçimini kendinizi yapabileceğiniz gibi danışmanlık hizmetlerinden yardım alarak anlaşmalı hastanelerden birisini de tercih edebilirsiniz. Bu seçimi gerçekleştirdikten sonra, hastanelerle iletişim kurarak randevu alabilirsiniz. Danışmanlık hizmeti alırsanız, bu işlemler danışmanlık hizmeti aldığınız firma tarafından yapılmış olacaktır. Amerika’da birçok hastanenin, sunmuş olduğu doğum paketleri bulunmaktadır. Bu paketlerden en uygun olanını seçebilirsiniz. 
 • Daha sonraki işlem ise, vize işlemleridir. Vize hakkında sorularınız için Vizata group sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Vize işlemlerine, hamileliğinizin 35. haftasından önce, dogum tarihlerini de göz önüne alarak, vize başvuru işlemlerine başlamanız gerekmektedir. Hamileliğinizin 35. haftasından sonra, uçuş izni verilmediği için, bu süreden sonra Amerika’ya seyahat gerçekleştiremezsiniz. 
 • Amerika’da bazı doktorlar, sizden farklı testler talep edebilmektedir. Bunun nedeni hamileliğinizin durumunu anlamaktır. 
 • Bütün bunların dışında sağlığınızın, Amerika’ya seyahat etmeye izin veriyor olması gerekmektedir. Doktorunuzdan seyahat etmenize engel olabilecek herhangi bir durumun söz konusu olmadığına dair, belge almanız gerekmektedir. Seyahat için engel teşkil eden bir sağlık sorunu olması halinde, maalesef Amerika’ya seyahat gerçekleştiremezsiniz. 
 • Danışmanlık hizmetleri, dilerseniz Amerika’ya vardığınız süreç içerisinde sizi karşılamadan, evinize dönene kadar sizinle ve hamilelik süreciniz ile ilgilenmektedirler. 

Amerika ‘da Doğum Yardımı

Amerika’da hastane oldukça pahalı. Amerika’daki hastane sistemi de, Türkiye’den çok farklı işlemektedir. Amerika’da bu bazen, özel sağlık sigortası bulunmaktadır. Siz de Amerika’da dogum yardımı alabilir miyim? Özel sigorta ile daha uygun olabilir mi? diye düşünüyor olabilirsiniz. Fakat; zorluklar yaşanabilir. Bu yüzden almamanızı tavsiyeekteyiz.

Amerika’da doğum yaptıktan sonra merak edilen sorulardan birisi de, Türkiye’den doğum parası ve süt izni konusu. Amerika’da doğum yapmışsanız, aynı Türkiye’de doğum yapmışsınız gibi, bu haklardan faydalanabilirsiniz. Bunun için, Amerika’daki doktorunuzdan, hastası süt bir rapor isteyip, konsolosluklardan da onaylatmanız gerekmektedir. Kısacası, Amerika’da doğum yapmak ile Türkiye’de doğum yapmak arasında, herhangi bir yasal ayrım söz konusu değildir.

Amerika ‘da Doğum Avantajları

Amerika’da doğum yapmanın bir çok avantajı bulunmaktadır. Amerika’da doğum yapmanın avantajları:

 • Amerika Birleşik Devletlerinde doğan vatandaşlar, Amerika Birleşik Devletleri yasasına göre, Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı olurlar. Anayasa’ya göre, anne babanın hangi vatandaşlığa sahip olduğuna bakılmaksızın Amerika’da doğan tüm çocuklar, Amerika vatandaşı kabul edilir. 
 • Amerika’da doğmuş her birey Amerika’nın sosyal güvence, yaşam. eğitim, mülk edinme, oy kullanma ve çalışma hakkına sahip olmuş olur. Aynı zamanda Amerika’da doğacak olan bebeğiniz, Türk vatandaşlığına da sahip olarak, çifte vatandaş statüsünde olacaktır. 
 • Amerika Birleşik Devletlerinde, doğmuş çocuğunuz Amerika vatandaşı olduğundan dolayı, 21 yaşını doldurduktan sonra, birinci dereceden aile üyeler için Green Card başvurusu yaparak, çocuğunuz ile aynı haklara sahip olabilir, Amerika vatandaşı olabilirsiniz. 
 • Çocuğunuz Amerika vatandaşı olduğu için, Amerika’da anaokulundan üniversiteye kadar, ücretsiz eğitim alma hakkını elde etmiş olur. Amerika’da bulunan dünyanın sayılı üniversitelerine, indirimli kayıt olma şansı yakalar. Bütün bu avantajların yanı sıra, Amerika’da gençlik kampları gibi eğitimlere de, indirimli olarak kayıt olabilme şansını yakalamış olur. Çocuğunuz Türkiye’de eğitim almak isterse, Türkiye’deki yabancı okullardan indirim ve burs şansını yakalayabilir. Aynı zamanda üniversite sınavına girmek yerine, üniversitelerin yabancı öğrenciler için yaptığı sınava girebilir. Her yıl bu sınavlara çok az katılım olduğu için Türkiye’de açılan kontenjanlara yerleşme şansı oldukça yüksek olacaktır. 
 • Amerika vatandaşı olan kişiler 174 ülkeye vizesiz giriş yapma hakkına sahiptirler. Amerika pasaportu, en prestijli pasaportlar arasındadır. 
 • Amerika pasaportuna sahip olan kişilerin, gerek Türkiye’de gerekse de, yurt dışında iş bulma olasılığı daha yüksektir. 

Amerika Doğum Vizesi

Amerika’da doğum yoluyla, Amerika vatandaşlığı isteyen kişiler için, özel bir vize türü bulunmamaktadır. Bu nedenle, Amerika’ya giderken B2 ziyaret amaçlı turistik vize başvurusu yapmanız gerekir. B2 ziyaretçi vizesi başvurunuzu, hamileliğinizin 3 – 6 ay arasında tavsiyeekteyiz. Amerika’da doğum için gerekli evraklar aşağıda verilmiştir:

 • Hamileliğinizin ilk haftasından bu zamana kadar, olan tahlil belgeleriniz ve doğum kontrol sonuçları.
 • Bebeğinizin ultrason görüntüleri. 
 • Geçmişte bir ameliyat geçirdiyseniz, bu operasyona ait belgeler.
 • Kronik bir rahatsızlığınız, sürekli kullanmakta olduğunuz bir ilaç yada alerji gibi durumlar söz konusu ise, bunları belirtmeniz gerekmektedir. 
 • Bütün bu belgelerin dışında, hastanenin sizden ayrıca istemiş olabileceği belgeler olabilir. 

Amerika Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Amerika turist vizesi için gerekli evraklar mesleğe göre değişiklik göstermektedir. Aşağıda verilen belgeler, her başvuru sahibinden istenen ortak evrak listesini içermektedir. 

 • Pasaport, 10 yıl geçerliliği olmalı, en az 6 aylık kullanım hakkı bulunmalıdır. Pasaportun minimum 2 boş sayfası olması gerekmektedir.
 • Biyometrik fotoğraf. 2 adet olması gerekmektedir ve güncel olmalıdır. Fotoğrafın ölçüleri 5×5 olmalıdır. Fotoğrafın çözünürlüğü ise en az 600 x 600 piksel en fazla, 1200 x 1200 piksel çözünürlüğünde olmalıdır. Dini sebepler haricinde, saçları kapatacak şapka vb. aksesuarlar ve gözlük kullanılmamalıdır. 
 • DS-160 formu, Amerika vize başvurularında mülakat gerçekleştirmektedir. Vize randevusu alınmadan önce, DS-160 formunun mutlaka doldurulması gerekmektedir. DS-160 formunu, Amerika Konsolosluğunun web sayfasından, elektronik ortamda doldurabilirsiniz. DS-160 formunun, İngilizce olarak doldurulması gerekmektedir. Türkçe karakter kullanılmamalıdır. DS-160 formunu, gönderdikten sonra herhangi bir değişiklik yapamazsınız. Bu nedenle formu dikkatlice doldurup göndermelisiniz. 
 • Nüfus Cüzdanınız ve Evlenme Cüzdanı fotokopisi. Nüfus Cüzdanının, önü ve arkasının fotokopisi çekilmeli ve mutlaka üzerinde, T.C. kimlik numarası bulunmalıdır.
 • Amerika Konsolosluğu’na veya Amerika Büyükelçiliği’ne hitaben yazılmış, vize talep dilekçesi. 
 • Banka hesabınızda Amerika seyahatinizi karşılayabilecek bir miktar para olması gerekmektedir. 
 • Son 3 aylık, başvurudan bir hafta önce çıkarılmış banka hesap dökümü. Banka hesap dökümünün, banka yetkilisi tarafından imzalanmış, kaşelenmiş olması gerekmektedir. Ayrıca bankanın imza sirküleri de eklenmelidir. 
 • Amerika vize başvurusu için yatırmış olduğunuz harcın dekontu.
 • Seyahat ve Konaklama bilgisi. 
 • Sabıka Kaydı

Vizata group, sayfasından mesleğinize göre uygun evrakları öğrenmek için, bize ulaşabilirsiniz. Bize ulaşırsanız, mailinize sizden istenecek güncel evrak listesi gönderilecektir. 

Amerika Doğum Ücretleri 2021

Amerika’da doğum hafızası, alıntı yapıyor. Amerika’da doğum yapmak isteyen anne adaylarının, 2 – 2,5 ay süresince, Amerika’da yapacağı masrafları da göz önüne geçmiş. Anne adayının, konaklama, konaklama masrafları, yanlarında başka bir yerde yapacağı gider harcamalarını da eklemelisiniz. Bu, net bir rakam vermek mümkün değildir. Harcanacak miktarı, tercih edilecek doktor, hastane ve konaklama biçimi çok fazla etkilemiyor. Danışmanlık hizmeti almayı düşünürseniz, maliyetler için paketler teslim.

Amerika’da Doğum Maliyetleri

Amerika’da doğum, seçilecek eyalet, hastane, konaklama masraflarının, yazı göstermesinden net bir maliyet vermek mümkün değildir. Amerika’da doğum, herkesin tercihine göre yazı gösterebileceği için, bu detaylı bilgi almak için bize yazın. Amerika’da doğum yapmak isteyen, bütün bu maliyet değişkenlerinden bir danışmanlık hizmeti alması mantıklı olacaktır. Amerika’da doğum konusunda uzman bir ekipten destek alıyor olmak, bu süreçte üzerinizdeki hafifletecektir.

Amerika’da doula (doğum koçluğu) hizmeti neden almalısınız? ve neler yapıyoruz?

Amerika’ya geldiğiniz gün sizi karşılıyoruz. Daha ayrıntılı olarak, içerecek yeri dolduruyoruz. Daha sonra, hastane turu ve doktorla ilk görüşmeniz gerçekleştiriliyor. Dilerseniz doğum paketine göre, Amerika’nın alışveriş yapılabilecek yerleri, trafik kuralları, gezilebilecek dışarı ve cafeleri gibi bilgiler hakkında bilgilendirme yapıyoruz. Aynı zamanda bebeğiniz için, alışveriş de yapabilirsiniz. Doula (Doğum koçu) eşleşme doğum başladığı zaman, hastane kayıt işlemleriniz başlatılacak, odanız hazırlanacaktır. Doğum yaptığınızda:

 • Doğum için hastaneye gerekli ulaşımın sağlanması ve hastane kayıt işlemlerinin yapılması. 
 • Normal doğum yapıyorsanız, hastanede 2 gün sezaryen ile doğum yapmışsanız hastane de 3 gün kalmanız. 
 • Doğum sertifikasının alınması ve gerekli işlemler.
 • Doğum bittikten sonraki süreçte, sizin ve bebeğinizle ilgili kontrollerin yapılması. 
 • Yapılması gereken aşıların yapılması.
 • Hastanede kaldığınız süre içerisinde sağlık kontrollerinin sağlanması.
vizata group amerika