MISIR VİZESİ

yol bizi gozler,yolbizigozler,yol bizi gözler,mısır vizesi,mısır vize istiyor mu,mısır vizesi nasıl alınır,mısır vize başvurusu,mısır vize ücreti,mısır vize evrakları,mısır vize alma,mısır a vize,mısır vizesi evrakları,mısır vize fiyatları,mısır vize fotoğrafı,mısır vize gerekli evraklar,mısır vizesi hakkinda bilgi,mısır vize istiyor mu 2020,mısır vize için gerekli evraklar,mısır vize kapıda,mısır vizesi kapıdan alınıyor mu,mısır vize,mısır vize evraklar,vlog,günlük vlog,günlük hayat

MISIR VİZESİ

MISIR VİZESİ NASIL ALINIR ?

Mısır vizesi, tarihi olarak görülmesi gereken en değerli ülkelerden bir tanesidir. Dünya mirasının en önemli eserlerinden olan Mısır Piramitleri her yıl binlerce turistin ziyaret akınına uğruyor. Dünya’nın 7 harikasından birisi olan Keops Piramidi en çok ziyaretçi alan yerler listesinin başında yer alıyor. Firavun tarihi ve yapılarıyla ünlü olan Mısır, ziyaretçilerinden vize talebinde bulunuyor.

Mısır’a gidiş amacınız ister turistik gezi için olsun isterse iş için olsun vize almadan girişinize izin verilmiyor. Mısır konsoloslukları uygun gördükleri kişilerin pasaportlarına vize onayı verirler. Vize alan kişiler istedikleri amaç için ülkeye giriş çıkış yapabilirler. Mısır’a girişin aksamaması için ve seyahatin iptal olmaması için vizenin seyahat öncesinde alınmış olması gerekiyor.

Mısır Vizesi Nereden Alınır?

Mısırvizesi almak için Mısır vizesi verme yetkisine sahip makamlara başvuru yapması gerekmektedir. Mısır vizesi için de Türkiye’de yetkili olan belli başlı kurumlar vardır. Bunlardan ilki İstanbul Bebek’te yer alan Mısır Başkonsolosluğu ya da Ankara Kavaklıdere’deki Mısır büyükelçiliğidir. Bu iki kurumdan birisine başvurarak vizenizi alabilirsiniz. Mısır vizesi almak için ilk olarak Mısır vize başvuru formunu doldurmanız ve vize evrakları dosyanıza eklemeniz gerekiyor.

Bu evrakın eksik olması halinde vizenize olumsuz dönüş yapılacak ve seyahatiniz gerçekleşemeyecektir. Bir diğer önemli konu ise pasaportunuzun geçerlilik süresidir Pasaportunuzun 10 yıldan daha yeni olması gerekmektedir. Aynı zamanda Mısır’a gidiş dönüş için 6 aylık daha pasaport geçerlilik süresine sahip olmanız gerekmektedir.

Mısır Vizesi Ücretleri

Mısırvizesi ücretleri seyahat amacına göre değişmektedir. Bu nedenle gidiş amacınızı net bir şekilde belirtmeniz gerekiyor. Ayrıca vize almadan önce seyahat tarihinizi belirlemelisiniz. Vize başvurusunu seyahatinizden 45 gün önce yapmanız gerekmektedir. Başvurusu sonucunuzun gecikmesinden seyahatinizin etkilenememesi için erken davranmanızda fayda var.

Eğer zamanım yok daha önce hiç vize almadım ya da olumsuz dönüşler alıyorum diyorsanız firmamızla iletişime geçerek işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Vizata group içerisinde çalışan uzman kadro sayesinde hiç yorulmanıza gerek kalmadan tüm vize evraklarınızı eksiksiz olarak toparlayarak vize dosyanızı teslim ediyoruz. Seyahat öncesinde hiç stres yaşamamak için uygun fiyatlı vize alma hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Randevu için