Papua Yeni Gine Vizesi

Papua Yeni Gine Vizesi

Papua Yeni Gine vizesi alabilmek için kişilerin vize işlemlerini eksiksiz şekilde yaptırması gerekiyor. Bu vize işlemleri sırasında dikkat edilmesi gereken birçok önemli nokta bulunuyor. Öncelikle vize işlemi yapmaya başlamadan önce güncel bir pasaportunuz olmasına ve bu pasaportta en iki boş yaprak olmasına özen göstermelisiniz. 10 yıldan daha eski bir pasaport ise bunun da yenilenmesine özen gösterilmelidir. Eski ve yeni tüm pasaportlarınızı da vize dosyasında bulundurmalısınız. Kısacası vize işlemi sırasında geçerli ve güncel bir pasaportunuz olmasına özen gösterilmesi gereklidir. Vize işlemine tabi olan pasaportları ise şunlardır:

  • Umuma Mahsus Pasaport
  • Diplomatik Pasaport
  • Hususi Pasaport
  • Hizmet Pasaportu

Bu pasaportların hiçbirisine vize muafiyeti uygulanmıyor. Bu nedenle her ziyaretçinin mutlaka eksiksiz şekilde belge hazırlayarak vize işlemini yaptırması gerekiyor.

Papua Yeni Gine Vizesi Evrak Listesi

Papua Yeni Gine vize alacak olan kişilerin pasaport dışında da vize evrakı hazırlaması gerekiyor. Bu evrakları hazırlarken kişilerin dikkat etmeleri gerekenler arasında vize başvuru formu bulunuyor. Bu formun eksiksiz olarak ve doğru şekilde doldurulması gereklidir. Eğer doğru bir şekilde doldurulmamış ise ve seyahat nedeni de belirtilmemiş ise mutlaka bunların düzeltilmesi gereklidir. Vize başvuru formunda yer alan adres, kişi bilgileri ve eğitim bilgilerinin eksiksiz doldurulmasına önem verilmelidir. Bunun dışında da ihtiyaç duyacağınız birçok belge bulunuyor. Bu belgeler arasında davetiye, dilekçe, seyahat sağlık sigortası, uçuş rezervasyonu, uçak rezervasyonu, yaşı küçükler için izin belgesi, vize ücretlerinin ödendiğini gösteren dekont önemli belgelerdir.

Papua Yeni Gine Vizesi Ücretleri

Vize ücretlerinin ödenmesi önemli adımlardan biridir. Bu ücretleri rastgele ödeme lüksü bulunmuyor. Papua Yeni Gine vize işlemleri için yapılması gereken en önemli işlemlerden birisi de ücretlerin doğru yerlere ödenmesidir. Konsolosluk tarafından yetkilendirilen bankalara bu ücretleri güncel bilgiler üzerinden ödeme yapmanız gereklidir. Sonrasında sizlere adınıza kesilmiş bir dekont vererek bu dekontu da başvuru merkezine teslim etmeniz gerekiyor. Vize alımı sırasında zorlanmanız muhtemeldir. Bu nedenle de firmamız kişilere uygun fiyatlarla vize hizmeti sunmaktadır. Evraklarınızın hazırlanmasında ve teslim edilmesinde deneyimli personellerimiz sizlere her konuda yardımcı oluyor.

vizata group