Almanya turistik vize

Almanya turistik vize :

Değerli ziyaretçilerimiz, web sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Alman turist vizesi başvuru belgeleri değişebilir ve ek belgeler gerekebilir. Konsolosluklar tarafından istenen 2020 Alman turist vizesi için güncel evrak listesine erişmek için lütfen temsilcilerimizle iletişime geçin.

Almanya Turistik Vize Başvurusu

Vize türleri, Schengen üye devletlerinden Almanya’ya seyahat etmek için başvuran kişilerin seyahat amaçlarına ve mesleki durumuna göre farklılık göstermektedir. Bordo pasaport sahibi, 90 güne kadar bir süre için Almanya’ya turistik amaçlı seyahat edecektir. Vatandaşların Schengen vizesi almaları ve Alman turist vizesi için başvurmaları gerekir. Yeşil, gri veya siyah pasaport (diplomatik, hizmet veya özel pasaport) sahipleri 180 gün içinde 90 güne kadar vizesiz seyahat edebilirler.

Almanya’daki turist vizesi türüne kısa süreli Schengen C vizesi de denir. Bazı istisnai durumlar haricinde, başvuru sahipleri doğrudan Alman konsolosluklarından vize başvurusu yapamazlar. Alman Schengen vize başvuruları, konsolosluk lisanslı aracı kurumlar ve danışmanlık firmaları aracılığıyla alınmaktadır. Almanya’da kısa süreli vize başvurularınızı bizim aracılığımız ile yapabilirsiniz.

Almanya’ya turist vizesi talep etmek için Vizata group danışmanlarımızla iletişime geçebilir ve size gönderecekleri gerekli belgelerin listesini hazırlamaya başlayabilirsiniz. Evraklarınızı iş gereksinimleri ve vize uyumluluğuna göre eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlamanız çok önemlidir. Sağlayacağınız belgelere uçuş ve otel rezervasyonları eklenmelidir. Ayrıca henüz yapmadıysanız, 25 Eylül 2014 tarihinde yürürlüğe giren biyometrik ve parmak izi verilerinizi Uygulama Merkezini bizzat ziyaret ederek kayıt ettirmelisiniz. Vizata group tüm bu aşamalarda size eşlik eder ve süreci kolayca tamamlamanıza yardımcı olur.

Alman turist vizesi başvurusu sırasında vizeden çıkış kararı tamamen Alman konsolosluğuna bağlıdır. Konsolosluk, gerektiğinde ek belge talep edebilir veya belgelerin hazırlanmasını isteyebilir. Alman turist vizesi ücreti 2020’de 80 €’dur. Alman vizesinin reddedilmesi durumunda ödenen vize işlem ücreti iade edilemez. Turist vizesi başvuru süreci ortalama 3 ila 15 iş günü ile sonuçlanmaktadır. Yabancı pasaport hamilleri için işlem süreleri bu süreye dâhil olmamakla birlikte Konsolosluk için resmi tatilleri ve başvuru süreci için ek değerlendirme sürelerini içermez.

Almanya Turistik Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Değerli ziyaretçilerimiz, vize başvuruları için beyan edeceğiniz evraklarınızın güncel tarihli olduğundan emin olunuz!

 • Pasaport (Almanya seyahatinizin dönüş tarihi sonrası en az 3 ay geçerli olmalı)
 • 2 adet biyometrik yeni fotoğraf(3,5 x 4,5 cm ölçülerinde, beyaz fon üzeri)
 • Ek gelir belgeleri (Kira sözleşmesi, tapu, araç ruhsatı fotokopileri varsa)
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Aile ve adres bilgileri içeren / Evli kadınlar kızlık soyadlarını içeren belgelerini de temin etmeyi unutmamalıdır.)
 • Kimlik ön ve arka yüz fotokopisi
 • Kişi yabancı uyruklu ise: En az 6 ay geçerli T.C. ikamet izni ve çalışma izni fotokopisi
 • Almanya Schengen vize başvuru formu: Vize başvuru formunuzu eksiksiz bir şekilde doldurarak ıslak imzalı olacak şekilde beyan ediniz. Başvuru formunda ”Schengen alanına ön gördüğünüz giriş tarihi” bölümüne yazılacak tarihler vizenizin başlangıç tarihini oluşturmaktadır. Lütfen bu bölümü dikkatli bir şekilde doldurunuz.
 • Seyahat Sağlık Sigortası – Orjinal belge: 30.000 € teminatlı uluslararası geçerli poliçe seyahat tarihinizden bir gün önce başlayıp bir gün sonra sona ermelidir. Uluslararası geçerli seyahat sağlık sigorta poliçelerinizi kurumumuzdan temin edebilirsiniz. Sigorta işlemleriniz için çağrı merkezimizi arayın. 
 • Otel ve uçak bileti ön rezervasyonları: Satın alımı yapılmış otel ve uçak bileti konusunda kurumumuzun bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Başvuru öncesinde herhangi bir ön rezervasyon yapmanız durumunda temsilcilerimizi bilgilendirmenizi rica ederiz. Lütfen vize başvuru işlemleriniz sonuçlanmadan satın alma işlemlerinde bulunmayınız.
 • Güncel banka hesap dökümü: Son 3 aylık, en az 4.000 TL bakiyesi olan, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile birlikte temin edilmiş. Aile fertlerine sponsor olacak kişilerin banka hesap özetinde sponsor olacağı her kişi için ek olarak 4.000 TL bakiye daha bulundurması gerekecektir. Her bir başvuru sahibi için bulunması gereken minimum tutar 4.000 TL’dir.
 • Kişi serbest meslek sahibi veya bir şirkete danışmanlık hizmeti veriyorsa noter onaylı iş sözleşmesi (Orjinal belge sunulmalı)

Kişi Şirket Çalışanı İse

 • Güncel tarihli şirket evrakları: Orjinal faaliyet belgesi, sicil gazete, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri
 • SGK işe giriş bildirgesi ve SGK 4A detaylı hizmet dökümü (e-devlet şifrenizle temin edebilirsiniz)
 • Maaş bordroları (Son 3 aylık, ıslak imza ve kaşeli)
 • Şirket yazısı – Orjinal belge: Şirket yetkilisi tarafından konsolosluğa hitaben yazılacak dilekçede başvuru sahibinin bu iş yerinde çalıştığı ve izinli olduğu tarihler belirtilmelidir. Belge, şirketin antetli kağıdına kaşe ve ıslak imzalı olarak temin edilmelidir.

Kişi Şirket Sahibi/Ortakları İse

 • Güncel tarihli şirket evrakları:Şirketin bağlı bulunduğu Ticaret Odası’ndan alınmış orjinal faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri
 • SGK / Bağ-Kur 4 B detaylı hizmet dökümü (e-devlet şifrenizle temin edebilirsiniz.)

Kişi Devlet Memuru İse

 • Çalışma belgesi – Orjinal belge: Bağlı bulunulan kurumdan alınmış mühür ve ıslak imzalı orjinal belge
 • Görev kimlik kartı ön ve arka yüz fotokopisi 
 • Maaş bordroları: Maaşınızın yatmakta olduğu bankadan alınmış son 3 aylık kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile birlikte temin edilmiş döküm
 • Resmi izin yazısı – Orjinal belge: Bağlı bulunulan kurumdan alınmış mühür ve ıslak imzalı belge 

Kişi Öğrenci İse

 • Öğrenci belgesi (Güncel tarihli, orjinal belge)
 • Yeni mezun başvuru sahipleri için diploma fotokopisi 
 • Orjinal muvafakatname belgesi: 18 yaşından küçük başvuru sahipleri için, anne ve baba tarafından imzalanmış noter onaylı orjinal belge

Kişi Ev Hanımı İse

Banka hesap özeti (Son 3 aylık hesap hareketliliğini içeren en az 4.000 TL bakiyesi olan banka tarafından kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri ile birlikte temin edilmiş)

Alman turist vizesi başvuru sürecini, Almanya’ya seyahat tarihinden en az 4 hafta önce başlattığınızdan emin olun. Schengen vizelerine başvurmak için maksimum süre 90 gündür. Yolcularımızın seyahatleri iki haftadan kısa süren vizelerinin seyahat tarihleriyle eşleşmeyebileceğini hatırlatırız.

Lütfen acil vize taleplerinizi yetkililerimize bildirin.

İstanbul’daki (Marmara Bölgesi) Alman Başkonsolosluğunun yetki alanına girmeyen il ve bölgelerde ikamet eden vize başvuruları için başvuru değerlendirme süreleri, tahmini fesih sürelerinin daha uzun sürelerine karşılık gelebilir. Bununla birlikte, başvuru sahibi, çalışma alanına bakılmaksızın en yakın Almanya vize başvuru merkezine Alman turist vizesi için başvuruda bulunabilir.

Alman turist vizesi başvuru sürecini Almanya’ya seyahat tarihinden en az 4 hafta önce başlattığınızdan emin olun. Schengen vizelerine başvurmak için maksimum süre 90 gündür. Seyahatleri iki haftadan az olan yolcuların vizelerinin seyahat tarihleriyle eşleşmeyebileceğini hatırlatırız.

Lütfen acil vize taleplerinizi yetkililerimize bildirin.

İstanbul’daki (Marmara Bölgesi) Alman Başkonsolosluğunun yetki alanı dışında kalan il ve bölgelerde ikamet eden vize başvuruları için başvuru değerlendirme süreleri, tahmini sona erme sürelerinden daha uzun sürelere karşılık gelebilir. Bununla birlikte, başvuru sahibi, çalışma alanına bakılmaksızın en yakın Alman vize başvuru merkezine Alman turist vizesi için başvurabilir.

Vize Başvuru Formu

2 adet biyometrik fotoğraf (3,5 x 4,5 cm ölçülerinde, beyaz fon üzeri)

Pasaport (Almanya seyahatinizin dönüş tarihi sonrası en az 3 ay geçerli olmalı)

Ek gelir belgeleri (Kira sözleşmesi, tapu, araç ruhsatı fotokopileri varsa)

Almanya Turistik Schengen Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Almanya turistik Schengen vize kısa süreli bir vize kategorisidir. Başvuru sahibine maksimum 90 gün konaklama izni verir. Başvuru sahibinin ilk Schengen vize başvurusu ise ilk aşamada 90 gün konaklamalı Schengen vize onayı alması istisnai durumlar dışında söz konusu değildir. Schengen vizesi başvuru sahibinin seyahat geçmişine ve vizelerini doğru kullanıp kullanmama oranına göre kademe kademe artarak verilecektir. Uzun süreli Almanya Schengen vizesi almak isteyen yolcularımız, neden uzun süreli vize talep ettiklerini yazılı olarak belirtmelidir.
 • Yukarıda belirtilen evraklar vize başvurularınız için talep edilen asgari vize başvuru evraklarıdır. Konsolosluk vize bölümünce durumunuza bağlı olarak yeni evraklar talep edilebilir. Bazı evraklarınızın orijinal hali veya daha önceden beyan edilen evrakların yeniden beyan edilmesi talep edilebilir. Bu ve benzeri durumlarda söz konusu evrakların talep edildiği şekilde yeniden beyan edilmesi zorunludur. 
 • Almanya vize başvurularınız için beyan edeceğiniz evrakların güncel tarihli olması gerekliliğini ve evrakların sahip olması gereken özellikleri eksiksiz bir şekilde bulundurmasına özen gösteriniz. Vize uyum koşullarını bulundurmayan evraklarla yapılan başvurularınızın kabul edilmeyeceğini hatırlatırız.
 • Almanya turistik vize başvuruları için evraklarınızı eksiksiz bir şekilde hazırlamış olmanız vize başvurunuzun olumlu sonuçlanacağı konusunda garanti oluşturmaz. Vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar tamamen Almanya Konsolosluğu’nun inisiyatifi altında olacaktır. Yine tarafınıza verilecek vize süreleri konsolosluk tarafından belirlenmektedir.
 • Almanya vize başvurusu ret ile sonuçlanmış kişiler için ücret iadesi bulunmamaktadır. Konsolosluk harçları peşin olarak ödenirken vize reddi halinde başvuru sahiplerine ücret iadesi yapılmamaktadır.
 • Almanya vize başvuru işlemleriniz için lütfen otel ve uçak bileti satın alımı yapmayınız. Konsolosluk vize bölümünce otel ve uçak bileti ön rezervasyonları kabul edilmektedir. Satın alınmış otel ve uçak bileti ile yapılacak vize başvurularınızın sonuçları hakkında kurumumuzun herhangi bir sorumluluğu bulunmaz.
 • Almanya vize başvuruları sırasında birden daha fazla kişi ile seyahat edilecek ve seyahat edilecek diğer aile fertlerinin seyahat masraflarını tek bir kişi karşılayacak olması halinde; banka bilgilerinde bulunan kullanılabilir bakiye limitinin yukarıda belirtilen limitten fazla olmasına dikkat edilmelidir. Almanya vize başvuruları için kullanılan banka bilgisinde seyahat edecek tüm başvuru sahiplerini finanse edecek limitte bakiye olmasına özen gösterilmelidir.
vizata group almanya vizesi
AVUSTRALYA VİZESİ

Avustralya Turistik Vizesi

Avustralya turistik vizesi alabilmeniz için;

 • Avustralya Hükümeti’nce belirtilen sağlık ve karakter gereksinimlerini karşılamanız
 • Planladığınız seyahat süresi sonunda ülkeye döneceğinizi beyan etmeniz
 • Avustralya’da bulunacağınız zaman boyunca maddi olarak geçiminizi sağlayabilecek finansal kaynaklara sahip olmanız
 • Turistik faaliyetler amacıyla Avustralya’yı ziyaret edecek olmanız
 • Vize şartlarına uyacağınızı beyan etmeniz beklenmektedir.

Avustralya’dayken vizenizi uzatmak için başvurma fırsatınız yoktur. Avustralya’yı son kullanma tarihinden önce terk etmelisiniz.

Avustralya’ya sizinle birlikte seyahat eden aile üyeleriniz varsa, her aile üyesi için ayrı ayrı vize başvurusunda bulunmalısınız. Başvurunuza hiçbir aile üyesi eklenemez.

Avustralya Turist Vizesi Almak Zor Mu?

Avustralya turist vizesi başvurusunda bulunduğunuzda, başvurunuz Avustralya büyükelçiliği tarafından incelenecektir. Büyükelçilik tarafından ek belgeler, tıbbi muayeneler veya kişisel gereksinimlerle ilgili yeni bilgi ve belgeler talep edilirse, başvuru süreciniz uzatılabilir.Avustralya Büyükelçiliği, yeni bir belge talep etmek veya gerekirse herhangi bir bilgiyi onaylamak için sizinle iletişime geçme yetkisine sahiptir. Ayrıca gerekirse, elçilik tarafından bir mülakata davet edilebilirsiniz. Böyle bir durumda, pasaportunuzu beyan edilen gün ve saatte istenen diğer belgeler ile birlikte yanınızda götürmeniz gerekmektedir.

Vize başvuru sürecinde kişisel durumunuzda bir değişiklik veya seyahat planınızda herhangi bir değişiklik olursa, konsolosluğa en kısa sürede bilgi vermelisiniz. Bu değişiklikler arasında yeni bir adrese taşınmak, yeni bir pasaport almak, hamilelik, doğum, boşanma, evlilik veya aile üyelerinizden birinin ölümü yer alır.

Avustralya turist vizesi başvurunuzu istediğiniz zaman geri çekebilirsiniz. Bunun için referans numaranızı e-posta ile gönderebilirsiniz. Başvurunuz geri çekildiğinde başvuru ücretiniz iade edilmez.
Avustralya Büyükelçiliği vize başvurunuzu kabul ederse, vizeniz onaylanacak ve vize, vize numarası ve vize ile ilgili koşulları ne zaman kullanabileceğiniz size e-posta ile bildirilecektir. Vize başvurunuz reddedilirse, başvurunuzun reddedilme nedeni ve ret kararına itiraz edebileceğiniz süre size e-posta yoluyla bildirilecektir.

Avustralya turist vizesi verildikten sonra, Avustralya’da bir tatil geçirebilir, ailenizi ve arkadaşlarınızı ziyaret edebilir ve 3 aya kadar eğitim alabilirsiniz. Sahip olacağınız vize ile, gönüllü ve ücretsiz işler dışında Avustralya’da çalışmanız yasaktır. 3 aydan sonra periyodik eğitime katılmak mümkün değildir. Vizenizde, vizenizi uzatamayacağınıza dair bir gösterge varsa, Avustralya’dayken uzatma talebinde bulunamazsınız ve vizenizin süresi dolmadan Avustralya’dan ayrılmanız gerekir.

Vize başvurunuzda, Avustralya’ya tüm seyahat masraflarınızı karşılayacak bir sponsorunuz varsa ve bu sponsor bir Avustralya vatandaşı veya Avustralya’da ikamet ediyorsa, en az iki yıldır Avustralya’da yaşamış biri olmalıdır.

Sponsorunuz şu şartları yerine getirmiş olmalıdır:

 • Vize sahibinin, vize süresi sona ermeden Avustralya’yı terk edeceğini ve tüm vize koşullarını yerine getireceğini garanti etmeli
 • Avustralya seyahati boyunca vize sahibinin Avustralya Hükümeti’ne karşı yerine getirmesi gereken tüm mali yükümlülüklerin sorumluluğunu üstlenmeli
 • Avustralyalı bir sponsor için vize sahibi vize koşullarına uymadığı takdirde 5 yıl boyunca bir daha başka bir ziyaretçiye sponsor olamayacağını kabul etmelidir.

Avustralya Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Avustralya vizesine başvururken, ülkenizdeki mevcut durumunuzu belgeleyen bilgi ve belgeleri sağlamanız beklenir.

Kişisel bilgilerinize ek olarak işiniz ve ekonomik durumunuz ve varsa sizi ekonomik olarak destekleyecek kişi hakkında bilgi vermelisiniz.

Başvurunuz için bir başvuru sahibi ve sponsor varsa, mevcut istihdam durumuna uygun belgelerin bir listesi aşağıdadır. Bilgilendirme amacıyla gerekli belgelerin hazırlandığını belirtmek isteriz. Mevcut durumunuza bağlı olarak ek belgeler sağlamanız gerekebilir. Vize uzmanlarımızdan durumunuzla ilgili evrak listesini talep edebilirsiniz.

Şirket Sahipleri / Ortakları İçin Gerekli Evraklar

 • Vize talep dilekçesi (şirketin antetli kağıdına, Büyükelçiliğe hitaben yazılmış, kaşe ve ıslak imzalı)
 • Pasaport (planlanan seyahat sonrası en az 6 ay geçerli)
 • Güncel şirket evrakları (Orijinal İngilizce faaliyeti belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)
 • SGK 4B Hizmet Dökümü – barkodlu
 • Vadesiz banka hesap özeti (son 3 aylık, Seyahat giderlerinizi karşılamaya yetecek bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile)
 • Kimlik fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (aile ve adres bilgilerini içeren)

SSK’lı Çalışanlar İçin Gerekli Evraklar

 • Pasaport (planlanan seyahat sonrası en az 6 ay geçerli)
 • İngilizce vize talep dilekçesi (işveren tarafından, şirketin antetli kağıdına, konsolosluğa hitaben, kaşe ve ıslak imzalı)
 • Güncel şirket evrakları (orijinal ingilizce faaliyet belgesi, sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)
 • SGK İşe Giriş Bildirgesi ve Hizmet Dökümü – barkodlu
 • Maaş bordrosu (son 3 aylık, kaşe ve ıslak imzalı)
 • Vadesiz banka hesap özeti (son 3 aylık, seyahatiniz karşılamaya yetecek bakiyesi bulunan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)
 • Kimlik fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (aile ve adres bilgilerini içeren)

Kamu Çalışanı İçin Gerekli Evraklar

 • İngilizce vize talep dilekçesi (Kurumun antetli kağıdına, Büyükelçiliğe hitaben, imza ve kaşeli )
 • Pasaport (Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli)
 • Çalışma belgesi ve izin belgesi (çalışılan kurumdan)
 • Görev kimlik kartı (önlü-arkalı fotokopi)
 • Maaş bordrosu (orijinal, son 3 aylık, kaşe ve imzalı)
 • Vadesiz banka hesap dökümü (Seyahat giderlerinizi karşılamaya yetecek bakiyesi olan, kaşe, imza ve imza sirküleri ile birlikte)
 • Gelir belgeleri (kira sözleşmesi, tapu, araç ruhsatı fotokopileri varsa)
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (aile ve adres bilgilerini içeren)

Emekliler İçin Gerekli Evraklar

 • Pasaport (seyahat sonrası en az 6 ay geçerli)
 • T.C. kimlik fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (aile ve adres bilgileri içeren)
 • İngilizce vize talep dilekçesi (Tüm masrafları kendisinin karşılayacağını belirten, konsolosluğa hitaben)
 • Emeklilik kartı fotokopisi ya da www.turkiye.gov.tr sitesinden alınan emeklilik tescil kaydı fotokopisi
 • Maaş aldığı banka hesap cüzdanı veya banka hesap dökümü (Son 3 aylık, kaşeli ve imzalı olmalıdır. İmza atan banka yetkilisinin imza sirküleri fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır)
 • Şahsi vadesiz banka hesap cüzdanları veya banka hesap dökümleri (Seyahat giderlerinizi karşılamaya yetecek bakiyesi olan, son 3 aylık, kaşeli ve imzalı olmalıdır. İmza atan banka yetkilisinin imza sirküleri fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır)​
 • Kira gelirleri, tapu ve araç ruhsatı fotokopisi (Varsa) 

Ev Hanımları İçin Gerekli Evraklar

 • Pasaport (seyahat sonrası en az 6 ay geçerli)
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (aile ve adres bilgileri içeren)
 • T.C. kimlik fotokopisi
 • Gelir belgeleri (kira sözleşmesi, tapu, araç ruhsatı fotokopileri eğer varsa)
 • Evlilik cüzdanı fotokopisi – varsa
 • Sponsorunuzun mevcut durumuna uygun evrakları
vizata group Avustralya
ANGOLA VİZESİ

Angola Turistik Vize

Angola vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Angola Turistik vizesi güncel evraklarına ulaşmak için vizata group arayın. Angola vize işlemlerinde boyut destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Angola vizesine dair merakla bir çeyrek bizi aramaktan!

Umuma mahsus bordo pasaport, yeşil pasaport, diplomatik ve hizmet pasaportu sahibi Türkiye vatandaşları Angola seyahatleri için vize almaları zorunludur. Angola turistik vizesi başvuruları Ankara Angola Büyükelçiliği tarafından kabul edilmektedir. Başvuru için 2 (6 aydan eski olmayan vesikalık) fotoğraf gerekmektedir. Angola vizesi başvuruları 2-3 günü işlem bitmektedir.

Angola Turistik Vize Evrakları

 • Angola vizesi başvuru formu
 • En az 2 sayfası boş ve 6 aydan uzun süre geçerliliği olan pasaport
 • Başvuru mektubu ve dilekçesi (Vize istek nedenini açıklama zorunluluğu var)
 • Angola’da kaldığı süre boyunca yeterli para bulundurması
 • Otel, uçak vs. rezervasyon belgeleri
 • Çalışanlar için işyeri izin belgesi
 • Öğrenciler için okullarından verilmiş izin ve öğrenci belgesi
 • Kimlik fotokopisi (renkli)
 • 18 yaşın altındakiler için ebeveynlerinden alınmış izin mektubu.
 • Aşı kimlik kartı
 • Banka vize ödendi dekontu (Finansbank)

Vize evrakları değişiklik gösterebilmektedir. En güncel vize evrak bulmak için Angola vize uzmanımıza 0212 970 05 04 numaralı telefonla.

Angola vize başvurularınızda bir sorun yaşamak istemiyorsanız Angola vize başvurunuzu mümkün olan en erken bir tarihte; Örneğin bir ay öncesinden yapmanız yararınıza olacaktır. Angola vizesinde yaşamak istemiyorsanız profesyonel bir vize danışmanlığına ihtiyaç durabilirsiniz. vizata group olarak, sizlere gerekli bütün aşamalarda danışmanlık yapım hazırız.

vizata group angola
Turistik Vize afganistan

Turistik Vize

Turistik Vize : Afgan turist vizesi maksimum 30 gündür. Dilerseniz vizeyi 30 gün uzatabilirsiniz.

Tarafımıza Ulaştırılması Gereken Afganistan Turistik Vize Evrak Listesi

Öğrenciler İçin Afganistan Turistik Vize Evrakları

 • Pasaport – 10 yıldan eski olmamalı  yan yana en az 2 boş sayfası bulunmalı ve en az 3 ay geçerliliği olmalı.
 • Vize başvuru formu
 • Vize talep dilekçesi – Konsolosluğa hitaben, kaşe ve imzalı olmalı.
 • 2 Adet 3,5×4,5 cm ölçülerinde biometrik fotoğraf 
 • Güncel tarihli orijinal öğrenci belgesi.
 • Başvuru sahibinin H1 N1 virüsü taşımadığına dair doktor raporu
 • Vukuatlı Nüfus Kayıt örneği
 • Davetiye

Afgan turist vizesi işlemlerini alacak kişi adına bir Afgan vatandaşı tarafından doldurulması gerekmektedir. Bir davetiye – Afganistan’a gidecek kişinin adı, soyadı, doğum tarihi ve pasaportu belirtilmelidir. Seyahat içeriğini nelerin oluşturduğu ve masrafların referans kişi tarafından karşılanacağı hakkında bilgi içermelidir. Afganistan üzerinden seyahat eden kişinin konaklama masrafları davetiye ile teminat altına alınamıyorsa, seyahat süresi boyunca otel rezervasyonu ibraz etmelidir. Seyahat aralığı rezervasyon sırasında sunulmalıdır.

Afganistan ülkesi tarafından belirtilen banka hesabı içeriğine sahip değilseniz, kişinin sponsor olarak bir sponsor göstermesi gerekir. Sponsor bu bilgiye sahip olmalıdır. Destekleyici, ıslak imzalı bir dilekçede masrafları kendisinin karşılayacağını belirtmelidir. Dilekçeye ek olarak, destekleyicinin tüm banka hesap özetleri bir sirküler banka imzası ile birlikte sunulmalıdır. Sponsor emekli ise, emeklilik belgesi de eklenmelidir.

SSK’lı Çalışanlar İçin Afganistan Turistik Vize Evrakları 

 • Pasaport – 10 yıldan eski olmamalı  yan yana en az 2 boş sayfası bulunmalı ve en az 3 ay geçerliliği olmalı.
 • Vize başvuru formu
 • Vize talep dilekçesi Şirketin antetli kağıdına, Konsolosluğa hitaben, kaşe ve imzalı olmalı.
 • 2 Adet 3,5×4,5 cm ölçülerinde biometrik fotoğraf 
 • SGK hizmet dökümü
 • Maaş bordrosu –  En az 4000 TL bakiyesi olması sağlanmalı ve banka ıslak imza, kaşe ve banka imza sirküleri ile birlikte hazırlanmış olmalıdır. Son 3 aylık, kaşe ve imzalı olmalıdır.
 • Şirketin imza sirküleri fotokopisi
 • Faaliyet belgesi
 • Ticari sicil gazetesi fotokopisi
 • Otel ve uçak bileti rezervasyonu
 • Başvuru sahibinin H1 N1 virüsü taşımadığına dair doktor raporu
 • Vukuatlı Nüfus Kayıt örneği

Emekliler İçin Afganistan Turistik Vize Evrakları

 • asaport – 10 yıldan eski olmamalı  yan yana en az 2 boş sayfası bulunmalı ve en az 3 ay geçerliliği olmalı.
 • Vize başvuru formu
 • Vize talep dilekçesi – Konsolosluğa hitaben, kaşe ve imzalı olmalı.
 • 2 Adet 3,5×4,5 cm ölçülerinde biometrik fotoğraf 
 • Emeklilik belgesi ve banka hesap dökümü en az 4000 TL bakiyesi olması sağlanmalı ve banka ıslak imza, kaşe ve banka imza sirküleri ile birlikte hazırlanmış olmalıdır.
 • Başvuru sahibinin H1 N1 virüsü taşımadığına dair doktor raporu
 • Vukuatlı Nüfus Kayıt örneği

Şirket Ortakları İçin Afganistan Turist Vizesi Evrakları

 • Pasaport – 10 yıldan eski olmamalı  yan yana en az 2 boş sayfası bulunmalı ve en az 3 ay geçerliliği olmalı.
 • Vize başvuru formu
 • Vize talep dilekçesi – Şirketin antetli kağıdına, Konsolosluğa hitaben, kaşe ve imzalı olmalı.
 • 2 Adet 3,5×4,5 cm ölçülerinde biometrik fotoğraf 
 • Otel ve uçak bileti rezervasyonu
 • Şirketin imza sirküleri
 • Faaliyet belgesi
 • Vergi levhası fotokopisi
 • Ticari sicil gazetesi fotokopisi
 • Başvuru sahibinin H1 N1 virüsü taşımadığına dair doktor raporu 
 • Vukuatlı Nüfus Kayıt örneği
vizata group
TURİSTİK VİZE

TURİSTİK VİZE

En Çok Seyahat Edilen ve Vize Talep Edilen Ülke

Turistik vize Dünya üzerinde bulunan milyonlarca kişi her yıl çeşitli nedenlerden dolayı ülkeler arası seyahatlerin büyük bir çoğunluğu genellikle turistik ve ticari nedenlerden dolayı yapılan seyahatlerdir. Türkiye doğal güzellikleri ve tarihi yapılarıyla en çok turist ağırlayan ülkelerden birisidir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları birçok ülkeyi vizesiz giriş yapabilir.

Ancak çoğu Avrupa ülkesine halen bize ile giriş yapabilmektedir. En çok seyahat edilen ülkeler arasında doğal güzellikleri ve tarihi yapısı ile Fransa İspanya İtalya gibi ülkeler yer almaktadır. Ayrıca güçlü ekonomisi ve geniş yüz ölçümüne sahip Amerika ve Çin’de en çok seyahat edilen ülkeler arasında yer alır. En çok seyahat edilen ve vize talep edilen ülkeler arasında İngiltere Almanya Tayland gibi ülkelerde bulunur.

TURİSTİK VİZE

Dünya genelinde her yıl milyonlarca kişi, turistik vize başvurusunda bulunur. Turistik vize, gezi amacıyla talep edilen vize türüdür. Vize başvuruları, uzun süreli ve kısa süreli olmak üzere iki kategoride incelenir. Turistik vize başvurusunda bulunan kişilerin, seyahat edecek ülkenin talep ettiği evrakları ve belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlamaları gerekir. Turistik vize kısa süreli bir vize türü olduğundan turistik vize sahibi kişilerin, seyahat ettikleri ülkede çalışma izinleri yoktur. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, vizesiz olarak seyahat edebildikleri ülkeler bulunur. Bu ülkelere, vizesiz olarak turistik amaçlı seyahat etmek mümkündür.

Vize Nasıl Alınır?

Vize başvurusunda bulunan kişilerin, öncelikle vize çeşidini belirlemeleri gerekir. Vize türüne uygun şekilde gerekli evraklar ve belgeler hazırlanıp; vize başvurusu oluşturulmalıdır. Seyahat edilecek ülkenin Konsolosluğu veya Büyükelçiliği tarafından talep edilen vize başvuru formunun, prosedüre uygun şekilde hazırlanıp; teslim edilmesi gerekir.

Daha sonra diğer evraklar ve belgeler hazırlanıp; vize randevusu oluşturulmalıdır. Vize türüne göre belirlenen vize ücretinin yatırılması ve diğer tüm vize resmi işlemleri aşama aşama tamamlanmalıdır. Bazı ülkelerin vize başvurularında, parmak izi uygulaması bulunur. Vize başvuruları,  seyahat edilecek ülkenin Konsoloslukları veya Büyükelçiliği’ne ya da yetkilendirilen vize başvuru merkezi aracılığıyla gerçekleştirilir. Kurumumuz vizata group, vize işlemlerini kolay ve zahmetsiz bir şekilde tamamlamanız için uzman ve profesyonel ekibiyle hizmet vermektedir.

Randevu için tıkla

Bir cevap yazın