You are currently viewing Turistlerden Venedik’e Giriş Vergisi Alınacak
İTALYA VİZESİ

Turistlerden Venedik’e Giriş Vergisi Alınacak

İTALYA VİZESİ - Turistlerden Venedik'e Giriş Vergisi Alınacak

Turistlerden Venedik’e Giriş Vergisi Alınacak

Turistlerden Venedik’e Giriş Vergisi Alınacak : İtalya, muhteşem doğal güzellikleri ve tarihi güzellikleri ile birçok turisti ağırlamaktadır. İtalya’nın en gözde şehri Venedik şehridir. Yetkililer tarafından yapılan açıklamada, İtalya’nın Venedik şehrine yapılacak turistik girişlerin ücretli olacağı bildirilmiştir. Venedik, çok fazla turist alan bir şehir olduğundan turist sayısını azaltmak için şehre giriş ücreti alınması kararı verilmiştir.

İtalya parlamentosu tarafından belirlenen bu karar doğrultusunda, turistlerden sezona göre giriş ücreti alınacaktır. Ödemeler ise Euro ile yapılacaktır. Ayrıca kente giriş vergisinin otobüs, uçak, tren ve gemi biletlerine eklenecektir. Venedik şehrinin her yıl çok fazla turist tarafından ziyaret edilmesi, halkın tepkisini çekmiş ve giriş vergisi ile turist sayısının azaltılması düşünülmüştür.

Turistlerden Venedik’e Giriş Vergisi Alınacak : İtalya Vizesi

Türkiye’den her yıl birçok kişi İtalya’ya turistik nedenlerle seyahat etmektedir. İtalya’ya seyahat edecek kişilerin, İtalya Konsolosluğu’na vize başvurusu yaparak vize almaları gerekir. İtalya vizesi için kişilerin öncelikle ülkeye seyahat nedenlerini belirleyip; buna uygun şekilde vize türü talep etmelidir. İtalya Konsolosluğu, vize başvurularında tüm işlemleri büyük bir titizlikle yürütmektedir.

Bu yüzden İtalya vize başvurusunda bulunacak kişilerin, gerekli evrakları ve belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlamaları gerekir. İtalya, Schengen bölgesi içerisinde yer alan bir ülkedir. İtalya schengen vizesi ile diğer schengen ülkelerine de geçiş yapılabilir. Ancak İtalya schengen vizesi başvurusunda bulunan kişiler, önce İtalya’ya giriş yapıp; daha sonra diğer schengen ülkelerine geçiş yapabilirler.

İtalya Vizesi Ücreti

İtalya vize başvurusunda bulunan kişilerin, vize türüne ve seyahat süresine uygun şekilde talep edilen vize ücretini yatırmaları gerekir. Vize başvurularında vize ücreti yatırılmadığı takdirde, başvuru olumsuz yönde sonuçlanır. İtalya vize ücreti, vize türüne ve tek girişli veya çok girişli olmasına göre farklılık gösterir. Vize ücreti, her yıl değişir.  

Ayrıca vize başvurusu olumsuz yönde sonuçlanan kişilere, vize ücreti tekrar iade edilmez. İtalya vize başvurularında; gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması, vize ücretinin yatırılması işlemleri ve diğer tüm vize ile ilgili bilgilere ulaşmak için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. Kurumumuz vizata group, İtalya vize başvuruları için profesyonel ve uzman elemanları ile hizmet vermektedir.

vizata group

Bir cevap yazın