YEMİNLİ TERCÜME

yeminli tercüme,yeminli tercüme nedir,yeminli çeviri,yeminli çeviri nedir,yeminli tercüme fiyat listesi,yeminli tercüme noter masrafı,yeminli tercüme noter,tercüme,çeviri,noter,yeminli,note,kanada,vancouver,yeminli tercüman,türkiye'den göç,kanada'ya yerleşmek,kanada'da ne iş yapıyorum?,kanada'da iş bulmak,kanada'da işe girdim,kanada'da ehliyet almak,kanada göçmenlik başvurusu,kanada daimi oturum,öğrenci vizesi,kanada tercüme,kanada ehliyet sınavı,icbc kayıtlı tercüman

YEMİNLİ TERCÜME

Yeminli Tercüme : Vize başvurusu yapacak kişilerin, resmi usullere ve prosedürler uygun şekilde vize için gerekli evrakları ve belgeleri hazırlaması gerekir. Vize başvurusu için gerekli evraklar ve belgeler, seyahat edilecek ülkenin Dışişleri Bakanlığı’nın görevlendirdiği Konsolosluk ve Büyükelçilik yetkilileri tarafından değerlendirilir. Vize alabilmek için oldukça önemli olan bu belgeler ve evrakların, prosedürü uygun şekilde hazırlanması başvurunun kabulü için en temel şartlardır. Seyahat edilecek ülkenin Konsolosluğu tarafından talep edilen vize evrakları ve belgelerinin belirlenen dilde doldurulması resmi usullerden birisidir.

Bu belgeler isteğe bağlı olarak İngilizce, Almanca, İtalyanca gibi dillerde doldurulup; hazırlanması gerekiyor. Tercüme işlemleri için profesyonel ve uzman kişilerden destek alınması gerekir. Aksi takdirde talep edilen evrak ve belgelerde görülen yanlış veya eksik bir bilgi, vize başvurusunun ret ile sonuçlanmasına neden olacaktır. Konsolosluk ve Büyükelçilik yetkilileri, vize başvurusunda talep edilen evrak ve belgeleri göz önünde bulundurur ve belgelerin resmi usullere ve prosedürlere göre hazırlanıp hazırlanmaması durumuna göre olumlu ya da olumsuz olarak vize başvurularını sonuçlandırır.

Yeminli Tercüme Vize Evrakları Ve Belgeleri

Yeminli Tercüme :Vize başvurusu yapacak kişilerin bize türüne uygun şekilde gerekli evrakları ve belgeleri hazırlamaları zorunludur. Vize evrakları ve belgeleri; vize türüne, seyahat süresine ve kişilerin iş statüsüne göre farklılık gösterse de bazı evrak ve belgeler tüm vize türlerinde ortak olan belgelerdir. Vize evrakları ve belgeleri şunlardır:

  • Son 10 yıl içerisinde alınmış olmak şartıyla ve halen geçerliliği devam eden pasaport
  • Vize talep dilekçesi
  • Vize başvuru formu
  • Biyometrik fotoğraf
  • Otel ve konaklama bilgileri
  • Davetiye
  • Uçak gidiş dönüş biletleri
  • Seyahat masraflarını karşılayacak miktarda bankada para
  • Sağlık sigortası poliçesi

Yeminli Tercüme Vize Kaç Günde Çıkar?

Vize başvurularında gerekli evraklar ve belgeler, prosedüre uygun şekilde hazırlandıktan sonra seyahat edilecek ülkenin Konsolosluğu’na veya Büyükelçiliği’ne teslim edilir. Konsolosluk ve Büyükelçilik yetkilileri vize evraklarını inceleyerek,  başvuruları belirli süreler içerisinde sonuçlandırır. Vize başvurularının sonuçlanma süresi; vize türüne, seyahat süresine göre değişir. Ayrıca Konsolosluk ve Büyükelçilik, resmi tatillerde ve bayramlarda hizmet vermez. Vize başvurusunda bulunacak kişilerin bu süreyi de göz önünde bulundurmaları gerekir. Bazı durumlarda Konsolosluk ve Büyükelçilik yetkilileri, ek evrak ve belge talebinde bulunabilir. Bu durum, vize sonuçlanma süresinin uzamasına neden olur. Vize başvurularında tercüme hizmeti, gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması, vize randevusu oluşturma gibi tüm vize işlemleri için vizata group ile iletişime geçebilirsiniz.

Randevu için tıkla