Zambiya Vizesi

Zambiya Vizesi

Zambiya Vizesi : Zambiya, Afrika kıtasının güneyinde yer alır. Resmi adıyla Zambiya Cumhuriyeti olan ülkenin resmi dili İngilizcedir. Başkent Lukasa’dır. 16 milyondan fazla nüfusu olan bir ülkedir. Zambiya, Türkiye’den yapılacaklarda ziyaretlerde vize zorunluluğu bulunmaktadır. İki ülke arasındaki mesafe ve sınırlı olan diplomatik ilişkiler neticesinde ülkeler arasında yapılan anlaşmalar ile vize kararı verilir. Aynı şekilde Zambiya’dan Türkiye’ye ziyaret yapacak misafirler için vize zorunluluğu bulunmaktadır. Zambiya Vizesi için ülke konsolosluğuna başvuru yapılması gerekir. Konsolosluğun yaptığı incelemeler neticesinde uygun görülmesi akabinde vize başvurunuz onaylanır. Zambiya Vizesi ile ilgili bilgi almak için firmamızla iletişime geçin. Sizlere özel ayrıcalıklı hizmetlerimizden de bahsedelim.

Vize Uygulaması Neden Tercih Edilir?

Vize uygulaması, uluslararası hukukun ülkelere tanımış olduğu bir haktır. Gideceğiniz ülkeye giriş veya çıkış yapabilmeniz için gereklidir. Güvenlik amaçlıdır. Ülkesine giriş yapacak veya ülkesinden çıkış yapacak bireyler hakkında bilgi edinmek, ziyaret sürecinde ülke içerisindeki faaliyetinizi takip etmek için talep edilir. Her ülke, kendini dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı korumakla mükelleftir. Vizesiz gidebilmek için iki ülke arasında anlaşma yapılması zorunludur. Zambiya Vizesi ile belirli ülke dışında başka bir ülkeye giriş veya ülkeden çıkış yapamazsınız. Vize alabilmek için Türkiye’de bulunan Zambiya Konsolosluğu’na başvurulması gerekir. Konsolosluk personelinin yapacağı araştırma ve güvenlik soruşturmaları doğrultusunda vize verilip/verilmemesi konusunda karar verir. Daha detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz. İhtiyaçlarınız doğrultusunda çözümsel yaklaşımlar sunalım.

Vize İçin Gerekli Evraklar

Vize başvurusu yapabilmek için istenen bazı evraklar vardır. Başvuru öncesinde bu evrakların tamamlanması zorunludur. Aksi takdirde vize başvurunuz kabul edilmeyecektir. Gerekli evraklar:

  • Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanmış vize başvuru formu
  • Pasaport, otel ve uçak rezervasyonu
  • Varsa tur sözleşmesi ve kaşeli/imzalı tur programı
  • Yurt dışı seyahati için düzenlenmiş sağlık sigortası
  • Varsa sarıhumma aşı kartı belgesi

Belgeler temin edildikten sonra vize ücreti yatırılır ve başvuru yapılır. Türkiye’de biri İstanbul diğeri Ankara’da olmak üzere 2 adet Zambiya Konsolosluğu vardır. Firmamız gelin, vize işlemlerinizi bizimle güven içerisinde yapın. Profesyonel desteğimiz ile sorunsuz bir vize sürecini birlikte yaşayalım.

vizata group