• 7/24
  • info@vizatagroup.com
  • +90-(212)-243 95 91 / (212)-243 91 95

BİZ SİZİ ARAYALIM

vize işlemleri nedir?

E – RANDEVU

Bir ülkeden bir başka ülkeye gitmek için gerekli olan birtakım yasal prosedürler vardır. Bu yasal prosedürlerden birisi de vize işlemleridir. Vize, vatandaşı olunmayan bir ülkeye o devletin resmi kurumları tarafından verilen giriş iznidir. Bu izin farklı sürelerle verilebilir. Gerekli vize evrakları hazırlanarak her vatandaş gitmek istediği ülke için vize başvurusu gerçekleştirebilir. Uygun görülen kişilerin başvuruları kabul edilir ve o ülkeye belli şartlar ve süreler dâhilinde girmelerine izin verilir.

Vize İşlemleri İçin Pasaport Şartı

Hangi ülkenin vizesine başvurulursa başvurulsun mutlaka geçerli ve boş sayfası olan bir pasaporta ihtiyaç vardır. Pasaport süresi dolmuşsa mutlaka yenisinin temin edilmesi gerekir ve kişiler yenileme sonrasında başvuru yaparken eski pasaportlarını da ilgili kurumlara iletir. Bir pasaportun okunamayacak derecede yıpranmış olması da yenileme gerektiren durumlardan biridir. Pasaportu on yıldan daha eski olan kişiler de yine yeni bir pasaport almak zorundadır.vize işlemleri

vize işlemleri vizata

Vize İşlemlerinde Başvuru Evrakları

Vize İşlemlerinde Başvuru Evrakları

Vize başvuru evrakları bu süreci etkileyen en önemli unsurlardan biridir. Pasaport dışında sağlık raporu, davetiye, banka hesap dökümleri, meslek bilgileri, başvuru formu, fotoğraf gibi birçok evrakın hazırlanması bu süreçte son derece önemlidir. Özellikle doldurulması gereken formlar ve evraklar konusunda oldukça titiz davranılmalıdır. Vize işlemi sırasında bazı ülkeler evrakların bilgisayar ortamında doldurulmasını talep ederken bazıları elde doldurulmasını isteyebilir. Aynı zamanda sağlık raporu ve fotoğraf gibi belgelerin de güncel olmasına özen gösterilmelidir.vize işlemleri

Vize Randevusu Nedir?

Vize Randevusu Nedir?

Vize randevusu başvuru için vize yetkilileri ile yapılan görüşmedir. Bu süreçte sizlere çeşitli sorular yöneltilir. Evraklarınızın teslim alınması gerçekleştirilir. Bu görüşmede verdiğiniz yanıtların evraklarınız ile çelişmemesine dikkat edilmelidir. Vize randevusunun olduğu tarihte parmak izi uygulamasından da geçmeniz gerekir. Bu uygulama oldukça gereklidir ve biyometrik olarak gerçekleştirilen bir uygulamadır.

Vize Başvurusu İçin Ücret Ödeniyor Mu?

Vize başvuruları sırasında belli miktarda harç ödenmesi gerekiyor. Bu harçlar için ilgili bankalara yatırım işlemleri yapılmalıdır. Vize başvuru ücreti her yıl güncellenen verilerdir. Güncel tutar ilgili bankaya yatırıldıktan sonra size verilen dekontun da vize dosyasında olması gerekir. En son olarak vize başvuru süreci takibi yapılması gerekir. Bu süreci firmamız aracılığı ile yapabilirsiniz. Dilerseniz tüm vize işlemleri konusunda çalışanlarımızın profesyonel deneyimlerinden yararlanabilirsiniz.

×